Feedback

Lukáš Kolivoška

Prečo Grunt guitars? 1.rozhodol som sa podporovať sloveskú výrobu; 2. výber dreva, ktoré má záruku viac ako 50 ročnej stolárskej tradície; 3. výber toho najlepšieho zvukového nosiča ako je napr. jaseň či javor, ktorý pochádza výlučne z karpatského oblúka; 4. snímač veľkého slovenského majstra  Jána Šlapáka. Basa je vyrobená  ako MusicManPrecision s jedným MM snímačom posunutým viac dopredu. Nástroj sme od začiatku koncipovali ako „pracovný“,  musí vedieť makať, musí vedieť na seba zarobiť, byť príjemný, musí sa vedieť predať, musí sa presadiť. Tieto atribúty sa podarilo naplniť. Poloha pravej ruky ponúka veľké zvukové možnosti aj bez použitia ekvalizácie mnohými potenciometrami (kde položíš ruku, takú farbu má).  Jeden osadený snímač robí pri správnej kombinácii dreva konkrétny, absolútne odlišný, no nie lacný sound. Prístup výrobcu Martina Juríčka, ktorý vo výrobe vytvára prepojenie človeka s drevom má za následok kvalitný hudobný nástroj.

Matej Bobrik

Nádherný pocit, keď držíte svoju vysnívanú basgitaru ešte ako zopár dosiek. Príbeh za značkou Grunt a ich starostlivosť o drevo vás uistí, že ste zaklopali na správne dvere.
Veľmi si cením, že som nebol braný len ako “zákazka”. Od začiatku sme konzultovali môj žáner hudby, vizuálne preferencie, štýl hrania, techniku. V oblastiach kde som si nebol istý, ma vždy s vysvetlením usmernil.
Vzťah s nástrojom na celý život.

Marek Selnekovič

U Maťa som si dal vyrobiť takýto krásny Jazz Bass. Výborný dohmat , pekná kresba dreva , skvelé spracovanie. Pre mňa veľké plus – 22 pražcov. Ako milý bonus – puzdro a zámky. Super pomer cena/kvalita , ochota poradiť , basa dokončená v predstihu – za mňa spokojnosť.

Denis Daňko

To, čo tomu nástroju dáte, vám vráti desaťnásobne. Nič vám neodpustí, ale nikdy vás nesklame. Tón, ktorý hľadáte. Zvuk ktorý sa nestratí. Kdekoľvek som ju použil, stále si našla svoje miesto. Precíznosť a spoľahlivosť, to je Grunt guitars. Pre mňa je to nástroj, ktorý musím mať v arzenáli. Nástroj moderného gitaristu s vintage tónom.

Jozef Marcin

Keď som prvýkrát basu dostal do ruky, povedal som si, že keď bude znieť aspoň z polovice tak dobre ako komfortne sa na nej hrá, bude to super. Počas viac ako 30 koncertov s ňou a štúdiovou prácou som najviac využil jej music man charakter, ktorý má však svoj “smrad”. Celkovo hodnotím vysoko pozitívne, pretože v spleti žánrov, v ktorých sa pohybujem si stále nájde miesto. Zvuk je konkrétny, bez hluchý ch miest a možnosti jeho nastavenia veľmi široké. Maťo, good job! 50 koncertov.

 

Matúš Laslofi

Táto basa ma na prvý pohľad zaujala svojou jedinečnou farbou a kresbou vrchnej dosky. Na prvé počutie ma uchvátila hutným tónom a nekonečným dozvukom. Kombinácia P-Bass a Stingray snímačov z nej robí úžasne všestranný nástroj: zvláda všetko od motown-u cez pop až po moderný rock a metal. Basa mi výborne sadla. Som veľmi spokojný a jednoznačne odporúčam každému skúsiť!

Stanislav Hodák

Posledný polrok som mal v hlave túžbu nájsť pre seba nový nástroj. Po ôsmych rokoch hrania na Fender JB som začal hľadať váhovo ľahší nástroj. Skúšal som nástroje od rôznych výrobcov, ale žiaden z nich nemal zvuk ako Fender JB, ktorý som hľadal. Kamarát mi poradil stránku Grunt guitars z Bardejova. Na stránke ma zaujali vyrobené nástroje, pôvod dreva, ale aj zvuk a tak som neváhal kontaktovať výrobcu Martina Juríčka. Martinov prístup bol skvelý. Od prvej chvíle bol ochotný pomôcť, poradiť a tiež ma pozval do Bardejova vyskúšať jeho nástroje, ktoré mal momentálne v showroome. Po dvoch hodinách skúšania nástrojov sme sadli k stolu a spísali moju predstavu o nástroji. Počas výroby ma Martin vždy informoval alebo poslal fotku z aktuálneho priebehu výroby. Basgitara bola hotová za 3 mesiace. Od prvého momentu a prvého hrania som bol a som s basgitarou maximálne spokojný. Nádherný vzhľad, skvelý zvuk a ideálna váha. Profesionálna a precízna práca Grunt guitars. Vrelo odporúčam každému. Ďakujem Ti Martin.

Štefan Pilár

Už nejaký ten čas vlastním basu od Maťa Juríčka. Odohraté niekoľko koncertov. Výborné spracovanie a zvuk na úrovni. Veľmi pohodlná hra. Niet čo dodať. Výborný nástroj s ktorým som nadmieru spokojný.

Vladimír Jevčák

Som hrdým vlastníkom basgitary Predator JB Fretless z dielne Grunt
Guitars. S Martinom sa poznám už veľmi dlho a som jeho fanúšikom a preto
som neváhal keď ma oslovil s ponukou na výrobu bezpražcovej basgitary.
Samotná basgitara je ergonimicky veľmi prívetivá, má klasické
usporiadanie a ľahko sadne do ruky. Mechanika Gotoh je precízna a
Nordstrand single coil snímače spolu s palisandrovým hmatníkom tvoria
príjemný guľatý a stredový tón. Kedže je basgitara pasívna so “singlami”
je zvukový výstup troška subtílnejší ale na môj štýl hry úplne vyhovuje
– na hlasnejšie hudobné žánre odporúčam skôr niektorú z Predator
“aktíviek”. Na záver – každá basgitara ktorú som vyskúšal (a vyskúšal
som ich väčšinu) z dielne Grunt Guitars je jedinečná a zaujímava, či už
vyhotovením ale najmä zvukovo. Môžem len vrelo odporučiť.