Predator 4 Masterbuild

  • Koncept nástroja Predator je inšpirovaný overenými konštrukciami Leonida Fendra, ktoré sa v priebehu mnohých rokov stali celosvetovo uznávanými nástrojovými štandardmi a ktoré on sám používal celé desaťročia vo viacerých, ním založených korporáciách. Charakter nástroja sa mení v závislostí od výberu materiálu a vhodnej koncepcie snímačov, prípadne elektroniky. Preto diapazón charakteru zvuku nástroja Predator v sebe môže zahŕňať tie najoverenejšie a najrozšírenejšie Fendrove koncepty basgitár, ako je PB, JB či MM.
    Telo modelu Predator je vyrobené z ručne vyberanej jelše, jaseňa, poprípade čerešne najvyšších akostných tried, v závislosti od samotnej koncepcie. Vo vyšších radách nástroja Predator na tele kombinujeme viaceré druhy textúrovo luxusných a akusticky zvučných drevín pre dosiahnutie požadovaného výsledného zvuku. Všetky používané materiály selektujeme z nášho rodinného skladu dreva, ktorý každoročne obohacujeme o nové kúsky už takmer päť desaťročí.
    Extrémne hustý a prísne radiálne rezaný karpatský javor je základom konštrukcie krku každého nástroja Predator. Hustota letokruhov je pre nás tým najdôležitejším faktorom pri výbere tohto materiálu. Palisander, eben a javor tvoria skupinu štandardných drevín hmatníka modelu Predator, menej štandardnými sú hruška či slivka, ktoré sú pre svoju vzácnosť používané menej. Správnou kombináciou výberu dreva a snímačov dokáže model Predator uspokojiť aj tých najkonzervatívnejších klasikov.
    Model Predator, rovnako ako každý nástroj z našej dielne je s hrdosťou vyrábaný na Slovensku v meste Bardejov z tých najkvalitnejších drevín, najvyšších akostných tried, vyťažených výlučne v našom regióne. Individuálny prístup ku každému nástroju, výlučne ručná práca a dlhoročné skúsenosti sú zárukou špičkovej kvality tohto nástroja.
Categories: ,

Telo: jaseň+karpatský vlnkatý javor
Krk: radiálne rezaný hustý karpatský javor
Lad.mech: Gotoh
Snímač: SBS MM+PB
Elektronika: SBS dvojpásmová s reguláciou aktívnych výšok a bass, prep. aktív-pasív, prep. HB-SC,
Kobylka: BADASS
Nultý pražec: mosadz
Menzúra: 34” , 22 pražcov
Obojzvratná výstuha krku
Povrchová úprava: polyester
Struny: Elixir 45-105
Váha 3900g

Zvuková ukážka: