White Strat

Koncept Stratu je inšpirovaný overenými konštrukciami Leonida Fendra, ktoré sa v priebehu mnohých rokov stali celosvetovo uznávanými nástrojovými štandardmi, ktoré on sám používal celé desaťročia vo viacerých ním založených korporáciách.

Telo Stratu je vyrobené výlučne z ručne vyberanej jelše, najvyššej akostnej triedy. Rezonančný blok tela je zásadne z jedného kusa a teda nelepený, čo podporuje dlhý sustain a stabilný tón. Vo vyšších radách nástroja Strat, jelšu na tele kombinujeme s javorovou vrchnou doskou. Všetky používané materiály selektujeme z nášho rodinného skladu dreva, ktorý každoročne obohacujeme o nové kúsky už takmer päť desaťročí.

Extrémne hustý a prísne radiálne rezaný karpatský javor je základom konštrukcie krku každého Stratu. Hustota letokruhov  je pre nás tým najdôležitejším faktorom pri výbere tohto materiálu. Palisander, eben a javor tvoria skupinu štandardných drevín hmatníka.

Snímače a elektronika tohto modelu sú výsostne ručnou prácou p. Jána Šlapáka. Telo z jedného kusa jelše, kvalitný javor na krku a tri poctivé singly v pasívnom zapojení rozcítia aj tých najnáročnejších hráčov.

Model Strat, rovnako ako každý nástroj z našej dielne je s hrdosťou vyrábaný na Slovensku v meste Bardejov s tých najkvalitnejších drevín, najvyšších akostných tried, vyťažených výlučne v našom regióne. Individuálny prístup ku každému nástroju, výluče ručná práca a dlhoročné skúsenosti sú zárukou špičkovej kvality tohto nástroja.

Category: