Green Strat

Koncept Stratu je inšpirovaný overenými konštrukciami Leonida Fendra, ktoré sa v priebehu mnohých rokov stali celosvetovo uznávanými nástrojovými štandardmi, ktoré on sám používal celé desaťročia vo viacerých ním založených korporáciách.

Telo Stratu je vyrobené výlučne z ručne vyberanej jelše, najvyššej akostnej triedy. Rezonančný blok tela je zásadne z jedného kusa a teda nelepený, čo podporuje dlhý sustain a stabilný tón. Vo vyšších radách nástroja Strat, jelšu na tele kombinujeme s javorovou vrchnou doskou. Všetky používané materiály selektujeme z nášho rodinného skladu dreva, ktorý každoročne obohacujeme o nové kúsky už takmer päť desaťročí.

Extrémne hustý a prísne radiálne rezaný karpatský javor je základom konštrukcie krku každého Stratu. Hustota letokruhov  je pre nás tým najdôležitejším faktorom pri výbere tohto materiálu. Palisander, eben a javor tvoria skupinu štandardných drevín hmatníka.

Nitrocelulózový lak s vysokým leskom podporuje vo zvuku  „ten starý dobrý smrad“  ktorý je dnes často označovaný pod slovíčkom vintage.

Snímače a elektronika tohto modelu sú výsostne ručnou prácou p. Jána Šlapáka. Telo z jedného kusa jelše, kvalitný javor na krku a tri poctivé singly v pasívnom zapojení rozcítia aj tých najnáročnejších hráčov.

Model Strat, rovnako ako každý nástroj z našej dielne je s hrdosťou vyrábaný na Slovensku v meste Bardejov s tých najkvalitnejších drevín, najvyšších akostných tried, vyťažených výlučne v našom regióne. Individuálny prístup ku každému nástroju, výluče ručná práca a dlhoročné skúsenosti sú zárukou špičkovej kvality tohto nástroja.

Category:
Body

Alder (one piece)

Neck

Carpathian Maple

Fingerboard

Carpathian Maple

Tuners

GOTOH

Bridge

Standard

Scale

25"

Frets

21

Strings

Elixir

Nut

TUSQ

Pickups

SBS Electrosonic

Electronics

Passive

Finish

Nitro

Weight

3600 g