Strat Standard OceanBlue

Koncept Stratu je inšpirovaný overenými konštrukciami Leonida Fendra, ktoré sa v priebehu mnohých rokov stali celosvetovo uznávanými nástrojovými štandardmi, ktoré on sám používal celé desaťročia vo viacerých ním založených korporáciách.

Telo Stratu je vyrobené z vyberanej jelše, najvyššej akostnej triedy.  Pri masterbuild radách nástroja Strat, jelšu na tele kombinujeme s javorovou vrchnou doskou. Všetky používané materiály selektujeme z nášho rodinného skladu dreva, ktorý každoročne obohacujeme o nové kúsky už takmer päť desaťročí.

Extrémne hustý a prísne radiálne rezaný karpatský javor je základom konštrukcie krku každého Stratu. Hustota letokruhov je pre nás tým najdôležitejším faktorom pri výbere tohto materiálu. Palisander, eben a javor tvoria skupinu štandardných drevín hmatníka.

Snímače tohto nástroja navíjame ručne. Telo z jedného kusa jelše, kvalitný javor na krku a tri poctivé singly v pasívnom zapojení rozcítia aj tých najnáročnejších hráčov.

Model Strat, rovnako ako každý nástroj z našej dielne je s hrdosťou vyrábaný na Slovensku v meste Bardejov s tých najkvalitnejších drevín, najvyšších akostných tried, vyťažených výlučne v našom regióne. Individuálny prístup ku každému nástroju, výluče ručná práca a dlhoročné skúsenosti sú zárukou špičkovej kvality tohto nástroja.

Categories: ,

Telo: jeden kus jelše
Krk: radiálne rezaný hustý karpatský vlnkatý javor
Hmatník: indický palisander špeciál
Lad.mech: Gotoh
Snímač: 3x Grunt handwound Single-Coil
Kobylka: Standard
Nultý pražec: Graptech
Počet pražcov 22
Obojzvratná výstuha krku
Povrchová úprava: polyester
Struny: Elixir 10
Váha 3200g
Farba: Ocean Blue
Zvuková ukážka: